LAZER KESİM

Lazer ışını; karbondioksit lazer tezgahlarında, karbondioksit gazına elektrik akımı verilerek oluşturulur. Bunun yanı sıra verimi daha da arttırmak için karbondioksit gazına azot ve helyum gazı eklenerek verim 1/3 oranında arttırılır. Elde edilen lazer ışını ile çeşitli tezgahlarda yapılan kesim işlemine ise Lazer Kesim denilmektedir.
Lazer ışınının bu şekilde elde edilmesinin kolaylaşması ilede, uygulama alanlarında artışlar gözükmüştür. Lazer kesim ile üretim yapılmasında ki en büyük sebep, üretim hatasını minimum düzeye indirmek ve otomasyonu sağlayabilmektir. Mühendislikte ve sanayide rahatça kullanılabilmesi lazer kesime olan ilgiyi oldukça arttırmıştır. Lazerin çeşitli tezgahlarda uygulanmasıyla üretim 24 saat yapılabilmektedir ve seri üretim sağlanmasıyla maliyette azalmaktadır.

Lazer kesim ile yapılan kesme işlemlerinden aparat ve kalıptan tasarruf sağlanır. İş yükü makinelere bindiği için insan faktöründen kaynaklanan hatalarda dolaylı olarak azalmış olur.

Nikel alaşımları, çelik, krom, titanyum, paslanmaz çelik, alüminyum ve alaşımları vb. malzemelerin kesme işlemleri yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra özellikle Autocad programının kullanımının sağladığı avantajlar ile kesimler daha kısa sürede yapılmakta ve parçalar aynı anda takımlar halinde kesilebilmektedir.

BYSPEED PRO 3015 4.4KWBYSTAR 3015 6KW
Lazerde işleyebildiğimiz malzeme ve kalınlıkları :

0.30-25mm Siyah Sac
0.30-25mm Paslanmaz Çelik Sac
0.30-10mm Aluminyum Sac
0.30-5mm Galvanizli Sac
0.30-5mm Bakır ve Prinç Sac
0.30-3mm Titanyum Sac

Bu malzemelerin ;
Lazer Kesimi hassas bir şekilde yapılmaktadır.


ABKANT BÜKÜMMAKAS KESİMHİDROLİK KILAVUZ ÇEKME MAKİNASI 
 
 
 

www.isbalazer.com - www.isbametal.com

Fason Lazer Kesim ve Malzeme Satışı
Tel: 0.332 345 32 32 - Fax: 0.332 345 07 07

Büsan Org. San. Bölgesi. 6. Sk. No:20 Karatay Konya